Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Futbalový klub Vlachy

Najväčšia sila športu je v jeho ušľachtilých ideáloch, že šport je pre všetkých ľudí na svete. Šport nie je ani prepych minulosti, ani činnosť, ktorú ľudia konajú s dostatkom voľného času, nie je to len forma súťaže, ktorou sa môže kompenzovať duševná činnosť. Pre každého poskytuje šport príležitosť na sebazdokonaľovanie bez ohľadu na profesiu alebo na to, aké má postavenie v spoločnosti. Je to atribút rovnosti a rovnakého stupňa a nemôže byť ničím nahradený. Preto sa tak často používa výrok – nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Šport nie je prostriedok na vyniknutie mimoriadnych jedincov, ale ako neoddeliteľná celoživotná výchova človeka.

Veľký šport vychádza práve z dedinských – obecných klubov. K tomu sú potrební zanietení nadšenci, organizátori, ktorí sú v správnom čase na správnom mieste, či už dnes, či pred päťdesiatimi rokmi.

Futbalový klub vo Vlachoch založili nadšenci futbalu v roku 1957. V tom čase to boli Vladimír Trnovský, Jozef Grieš, Dušan Bruncko, Miroslav Spitka, Ladislav Stankoviansky, Miroslav Kasanický, Pauko, Jaroslav Kollár.

O pár rokov neskôr sa mužstvo omladilo: Ivan Kamhal, Dušan Heinrich, Tibor Chlebo, Dušan Bruncko, Ľudo Madliak, Rudolf Mikita, Vlasto Hric, Dušan Molek, Jozef Stankoviansky, Julo Rybársky (z Vrbie), Laco Stankoviansky, Koloman Sirotiak.

ZŠ Vlachy – 9. ročník
horný rad: Peter Droppa, Roman Heinrich, Lubo Krajčí, Antol Lubo, Jozef Líška, Vladimír Kubáň
spodný rad: Miloš Gemzický, Ján Krajčí, Vladimír Ličko, Ondrej Rybársky, Eduard Gemzický, Dušan Hric

Mužstvo Vlachy
horný rad: Rudolf Krčula, Ján Pauko, Ondrej Onody, Miroslav Hric, Tibor Chlebo, Zdeno Gejdoš, Vladimír Hric, Ivan Hric
spodný rad: Anton Stankoviansky, Ladislav Ílek, Dušan Kamhal, Milan Tomo, Ondrej Rybársky, Ján Tomo

Mužstvo Vlachy
tréneri: Vladimír Bruncko, Anton Madliak, Ladislav Stankoviansky
horný rad: Vladimír Kordoš, Ján Zvolenský, Ivan Hric, Dušan Hric, Július Kubasák, Ján Rybársky, Dušan Droppa, Dušan Janšo, Milan Moravčík
spodný rad: Pavol Ďuriš, Miroslav Hric, Július Bruncko, Ladislav Stankoviansky, Miroslav Tomo, Branislav Trnovský