Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Aktuality

Veľkokapacitné kontajnery

Od dnes 12.9.2023 sú v obci umiestnené veľkokapacitné kontajnery vo Vlaškách (po naplnení vo Vlachoch) a za COOP Jednotou v Krmeši – do naplnenia. Upozorňujeme občanov, že do kontajnerov nepatrí veľký stavebný odpad, ani staré pneumatiky, či odpad zo záhrad. Ďakujeme za pochopenie.

Oprava diaľničného mosta od 24.7.2023 – 25.10.2023

Obecný úrad oznamuje občanom obce Vlachy , že v termíne od 24.7.2023-25.10.2023 bude Národná diaľničná spoločnosť v zastúpení zhotoviteľa Metrostav DS a.s. realizovať opravu diaľničného mosta e.č. D1-206 Vlachy. V zmysle zmluvy zhotoviteľ ochráni počas prác cestu III/2325 pod mostom proti padajúcej suti.

Taktiež v rámci opravy mosta bude nevyhnutné počas prác na sanácii opôr a podhľadu nosnej konštrukcie čiastočne uzavrieť cestu III/2325 (doprava bude vedená v jednom jazdnom pruhu). Predbežný termín takéhoto obmedzenia vychádza na september až október tohto roku.

Informácia ohľadom umiestnenia Z-BOXU od firmy Packeta

Vážení občania dovoľte mi, aby som Vás informoval ohľadom možnosti umiestnenia Z-Boxu od firmy Packeta v našej obci. Nová žiadosť, v poradí už tretia, bola podaná začiatkom mesiaca marec 2023. Na ňu nám žiaľ zas a znova prišla odmietavá odpoveď minulý piatok 5.5.2023. Situácia nás mrzí a novú žiadosť podáme zas a znovu v druhom polroku 2023.

Informácia k vývozu separovaného odpadu v obci.

Vážení občania. Dovoľte nám, aby sme Vás informovali, že vývozy separovaného odpadu budú prebiehať podľa komodít v našej obci  nasledovne.

Plasty 1 x za mesiac

Papier 1 x za dva mesiace

Sklo 1 x za mesiac

Vývoz separovaného  odpadu občania a obec neplatí a ich vývoz je stanovený podľa množstva separovaného odpadu vyvezeného v našej obci za predchádzajúci rok. V letných mesiacoch ( júl – august), bude vývoz plastov  2 x za mesiac. Preto by sme Vás chceli požiadať, aby ste doma pri separovaní odpadu, ale hlavne obyvatelia bytových domov a chát, tento odpad dôkladne pučili, nech nie sú 1000 l nádoby na stojiskách hneď o dva dni zaplnené a potom sa kladie odpad vedľa. Je to len a len naša vizitka, ako bude obec vyzerať. Platí to ako u plastov , tak aj u papiera. Krabice vyhodené vcelku a nepopučené, alebo nepotrhané, zaplnia nádoby len vzduchom. Zároveň Vás všetkých chceme upozorniť, že sa na stojiskách nachádzajú žlte malé plastové nádoby v objeme 240 l , ktoré sú zásadne určené len a len na vývoz oleja a tukov, ktoré sa do nich dávajú v plastových fľašiach. Nie ako tomu je napríklad aj dnes kde v jednej miestnej časti  sú vyhodené jablká a v druhej pre zmenu kožky zo zemiakov. Na nádobách je uvedené aký odpad tam patrí.

Vopred Všetkým ďakujeme za pochopenie.