Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Aktuality

Zber elektroodpadu 21.5.2022 (sobota)

Obecný úrad Vlachy oznamuje občanom, že dňa 21.5.2022 t.j. túto sobotu, bude v našej obci prebiehať zber elektroodpadu.

Požiadame Vás preto, aby ste si svoj elektroodpad umiestnili pred svoje domy a záhrady od piatku 20.5.2022 poobede až do soboty rána do deviatej hodiny.

ZOOM Optika

Dňa 26.05.2022 príde do našej obce ZOOM optika Bratislava.
Meranie sa uskutoční v bielom označenom mikrobuse pri COOP Jednote v Krmeši, v čase od 14:00 hod. do 16:00 hod.
Môžete si nechať bezplatne skontrolovať dioptrie.
Mimoriadna ponuka okuliarov už od 24€ aj so sklami.

Pozvánka – Beh dolinkami Malatíny

Občianske združenie Tri Malatíny v spolupráci s obcou Malatíny Vás srdečne pozýva na 1. ročník športovej akcie BEH DOLINKAMI. Termín pretekov je v sobotu 21. mája 2022 v CAMP-e SOJKA vo Vyšných Malatínach.

Hlavný beh (8,3 km) bude odštartovaný o 11:00 hodine.

Detské behy (200 m a 2000 m) štartujú o 10:00 hodine.

Online registrácia je spustená na stránke www.beh.sk a ukončená 14. mája 2022. Registrácia v deň pretekov je od 8:00 do 9:30 hodiny.

Výška štartovného online je 15 EUR, štartovné na mieste je 20EUR, detské štartovné 5 EUR. V cene štartovného je zahrnuté občerstvenie, obed a darčekový predmet.

Bližšie informácie o akcii nájdete na stránke www.beh.sk pod názvom BEH DOLINKAMI MALATÍNY.

Príďte si zabehať dolinkami nášho krásneho Liptova a spraviť tak niečo pre svoje zdravie. Srdečne pozývame všetkých, ktorí síce aktívne nebehajú, no radi by zažili atmosféru tejto akcie pri tombole, šálke voňavej kávy či pohári chladeného pivka.

Tešia sa na Vás usporiadatelia z tímu Občianskeho združenia Tri Malatíny.

Ponuka brigády pre študentov

Liptovské múzeum Ružomberok ponúka brigádu pre študentov na Archeologickom nálezisku – Havránok od mesiaca máj 2022 do mesiaca október 2022. Mzda 4 Eurá/hod. Viac informácií na: sekretariat@liptovskemuzeum.sk alebo telefonicky na čísla sekretariátu, ktoré sú uvedené na www.liptovskemuzeum.sk/kontakt.

Zápis do materskej školy

Riaditeľka Materskej školy vo Vlachoch oznamuje, že zápis detí do materskej školy od školského roka 2022/2023 bude v utorok 17. mája 2022 od 16.00 hod. Žiada rodičov, aby so sebou priniesli rodný list dieťaťa.

Aktuálna informácia pre ubytovateľov v obci … tých, čo majú ubytovaných odídencov z Ukrajiny

Na príspevok za ubytovanie majú nárok osoby a subjekty, ktoré neposkytujú ubytovanie na základe živnostenského oprávnenia.

  • vlastníci bytov a rodinných domov
  • tzv. ubytovacie zariadenia určené na krátkodobé ubytovanie (podmienkou je, že ide o nepodnikateľské subjekty)
  • obce a vyššie územné celky (ak ubytovanie poskytnú bezodplatne priamo alebo prostredníctvom svojej rozpočtovej alebo príspevkovej organizácie).

Príspevok za ubytovanie podnikateľským subjektom (teda aj hotelom) sa riadi schémou upravenou v novele zákona o podpore cestovného ruchu v gescii ministerstva dopravy. Tento sa neuplatňuje na obciach.

Prosíme o dodržanie platných termínov – za mesiac marec 2021 je potrebné do 5. apríla 2022 doložiť na obecný úrad všetky potrebné, dole uvedené materiály + každý mesiac do 5. dňa výkaz ubytovaných za daný mesiac. Po tomto termíne nebudeme môcť žiadosti akceptovať, nakoľko my musíme uvedené finančné prostriedky žiadať na Ministerstve vnútra SR do zákonom stanoveného termínu a až po obdržaní prostriedkov z ministerstva Vám tieto budú uhrádzané. Za maloleté deti zmluvy podpisujú zákonní zástupcovia.

Viac na: https://minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=ministerstvo-vnutra-zverejnilo-vzory-dokladov-v-suvislosti-s-prispevkom-za-ubytovanie-odidencov