Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Klub Aerobik

Klub Aerobik vznikol asi pred desiatimi rokmi (1998-99). Tento nápad vznikol na podnet Mirky Urbanovej a Beatky Petőczovej, keď si išli raz zacvičiť do Liptovských Kľačian. Zapáčilo sa im to a oslovili ďalšie ženy (Viera Ferleťáková, Jana Ďurišová, Danka Šuryová, Ľubica Štetková, Denisa Foldová, Petra Moravčíková, Táňa Hricová, Táňa Martonová, Danka Zárubová,…).

Prvýkrát sa začalo cvičiť v kultúrnom dome vo Vlaškách. Vtedajší pán starosta Ján Švec poskytol tieto priestory, pretože boli dosť veľké na taký počet žien. Raz nás prišlo rekordných 40 žien. Na jedno cvičenie sa prišiel aj sám pozrieť a bol milo prekvapený z toľkého záujmu. Odvtedy nás podporoval pri každej akcii.

Začali sme s akciami

  • Fašiangová bursa – ktorá mala vždy veľký úspech a traduje sa dodnes
  • Fašiangová zábava – robievala sa v kultúrnom dome v Krmeši
  • Karneval – tradičná zábava pre deti s množstvom sladkých odmien
  • Majáles – robil sa vonku pri kultúrnom dome v Krmeši
  • Deň detí – oslavoval sa súťažami o pekné ceny na ihrisku vo Vlachoch
  • Maratón – robievali sa v lete na ihrisku, na hoteli Jamajka, v Dúbrave, ..
  • Deň Liptákov – zúčastnili sme sa s obecným úradom na jeho organizovaní
  • Otváranie kultúrneho domu Vlachy – pomáhali sme s upratovaním, prípravou občerstvenia a zabezpečením zábavy

Niektoré akcie boli neziskové, ale z ostatného zisku sme si zakúpili stroje na cvičenie (2x stacionárny bicykel, 1x lavička, 1x Orbitreck, 10x steper) a magnetofón. Potom sme sa z Vlašiek presťahovali do športovej miestnosti na ihrisku vo Vlachoch, kde sme si zakúpili koberec, žalúzie a konektor. Bolo to bližšie a výhodnejšie pre všetkých. Bohužiaľ odtiaľto nám magnetofón ukradli, tak sme si zakúpili nový a vylepšený CD prehrávač. Po otvorení Kultúrneho domu vo Vlachoch sme cvičievali tu. V zime tu bolo príjemne teplo a v lete osviežujúco chladno.

Na začiatku sme cvičili 3x do týždňa a predcvičovala Beatka, neskôr sa to zredukovalo na 2x do týždňa. Po zdravotných ťažkostiach Beatky predcvičuje Evka Rybárska. Dnes sa cvičí v pondelok a v stredu o 19.00 hod. Hodina je rozdelená po 20 minút – aerobik, step – aerobik, posilňovanie problémových partií. Vstup na cvičenie je za 3 Eurá, karimatky sú k dispozícii. Kontakt na cvičiteľku: Eva Rybárska, 0908 241 557.

Príďte si aj vy zacvičiť!
Tešíme sa na Vás každý pondelok a stredu o 19.00 hod.