Upozornenie pre ubytovateľov v obci

Upozorňujeme ubytovateľov v obci, aby tí, čo si doposiaľ neprevzali na obecnom úrade registračné tabuľky a nezaplatili daň za ubytovanie za rok 2020, aby tak urobili, čo najskôr, nakoľko obecný úrad má v kompetencii kontrolu kníh ubytovávania počas celého roka, priamo na mieste, nielen pri platbách za daň za ubytovanie. Registračné tabuľky musia mať ubytovatelia umiestnené na viditeľnom mieste na nehnuteľnosti, v ktorej poskytujú ubytovanie. V obci sú občania, ktorí ubytovávajú bez toho, aby si splnili tieto povinnosti, čím porušujú nielen platné Všeobecné nariadenie obce Vlachy č. 2/2020 o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a poplatku za rozvoj, ale aj Zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov.