Informácia k vývozu separovaného odpadu v obci.

Vážení občania. Dovoľte nám, aby sme Vás informovali, že vývozy separovaného odpadu budú prebiehať podľa komodít v našej obci  nasledovne.

Plasty 1 x za mesiac

Papier 1 x za dva mesiace

Sklo 1 x za mesiac

Vývoz separovaného  odpadu občania a obec neplatí a ich vývoz je stanovený podľa množstva separovaného odpadu vyvezeného v našej obci za predchádzajúci rok. V letných mesiacoch ( júl – august), bude vývoz plastov  2 x za mesiac. Preto by sme Vás chceli požiadať, aby ste doma pri separovaní odpadu, ale hlavne obyvatelia bytových domov a chát, tento odpad dôkladne pučili, nech nie sú 1000 l nádoby na stojiskách hneď o dva dni zaplnené a potom sa kladie odpad vedľa. Je to len a len naša vizitka, ako bude obec vyzerať. Platí to ako u plastov , tak aj u papiera. Krabice vyhodené vcelku a nepopučené, alebo nepotrhané, zaplnia nádoby len vzduchom. Zároveň Vás všetkých chceme upozorniť, že sa na stojiskách nachádzajú žlte malé plastové nádoby v objeme 240 l , ktoré sú zásadne určené len a len na vývoz oleja a tukov, ktoré sa do nich dávajú v plastových fľašiach. Nie ako tomu je napríklad aj dnes kde v jednej miestnej časti  sú vyhodené jablká a v druhej pre zmenu kožky zo zemiakov. Na nádobách je uvedené aký odpad tam patrí.

Vopred Všetkým ďakujeme za pochopenie.